Blachy do produkcji wyrobów z mosiądzu

Mosiądz jest wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju ozdób i komponentów technicznych. Elementy z mosiądzu można znaleźć w układach chłodzenia. Oprócz tego mosiądz wykorzystuje się do produkcji komponentów armatury oraz precyzyjnych elementów mechanicznych. Dobre blachy mosiężne to jakościowe stopy miedzi i cynku o składzie optymalnie dobranym pod kątem procesu obróbki, lutowania oraz wytrzymałości na obciążenia.

 

Zastosowanie blach mosiężnych

Dobrym przykładem zastosowania jakościowych blach mosiężnych są płytowe wymienniki ciepła – to jedno z lepszych rozwiązań w swojej kategorii. Blachy mosiężne gwarantują rewelacyjne parametry przewodności cieplnej. Ponadto, dobrze dobrane są w pełni odporne na korozję. Warto dodać, że poza wymiennikami płytowymi, z blach mosiężnych produkuje się także wężownice i inne elementy wydajnych układów chłodzenia i ogrzewania. Produkcja wymienników płytowych i innych elementów z blach mosiężnych wydaje się stosunkowo łatwa. Wystarczy zamówić odpowiednie formatki z blachy mosiężnej. Pełen zakres rozmiarów blach mosiężnych możesz sprawdzić na stronie internetowej Topaz Metale. 

Blachy mosiężne do obróbki plastycznej

Firma Topaz Metale oferuje formatki blach mosiężnych o grubości od 1 do 80 [mm]. W zależności od grubości blachy mosiężne są dostępne w formatkach i powierzchni od 2 do 4,5 m2. Blachy mosiężne do przeróbki plastycznej, obróbki skrawaniem i grawerowania są dostępne w dwóch podstawowych próbach oznaczonych symbolem MO59 i M63. W obu przypadkach mamy do czynienia z jakościowym mosiądzem dwuskładnikowym, który rewelacyjnie sprawdza się jako półprodukt w procesie produkcyjnym. 

 

Mosiężne blachy dwuskładnikowe M63 i MO59 dostępne w Topaz Metale to doskonałe wyroby hutnicze odporne na eksploatację w słodkiej wodzie i zmieniających się warunkach atmosferycznych. Oprócz tego blachy mosiężne tego typu są stosowane do produkcji elementów układów chłodzenia, wydajnych wymienników ciepła, części pomp i podzespołów elektrycznych.

 

  • Blachy mosiężne MO59 – to jakościowy mosiądz ołowiowy do przeróbki plastycznej. Jest podatny również na obróbkę skrawaniem. Blachy mosiężne MO59 są dostępne w formatkach o grubości od 4 do 80 [mm]. Mogą mieć powierzchnię od 2 do 3 m2.

 

  • Blachy mosiężne M63 – z mosiądzu dwuskładnikowego bez żadnych wtrąceń. Są dostępne w formatkach o grubości od 1 do 10 [mm]. Oferowane formatki blach mosiężnych M63 różnią się szerokością i wysokością. Dzięki temu można wybrać odpowiednią wielkość blach do każdego projektu. 

 

Co ważne, w niektórych przypadkach zamawiający może zlecić docinanie zamówionych blach mosiężnych na wymiar, by optymalnie dopasować rozmiar formatek do potrzeb klienta. Warto zauważyć, że mosiądz MO59 i M63 to materiał, który jest często wykorzystywany do produkcji elementów ozdobnych z dodatkowym grawerem.

Blachy mosiężne do obróbki mechanicznej MC62

W przypadku elementów konstrukcyjnych i łączników przeznaczonych do eksploatacji w wodzie morskiej rekomenduje się stosowanie blach mosiężnych MC62 z wtrąceniem cyny. Są sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. To powoduje, że świetnie sprawdza się, jako komponent do obróbki mechanicznej. Dzięki specyficznym właściwościom blachy mosiężne MC62 są wykorzystywane do produkcji elementów wyposażenia okrętów oraz śrub i nakrętek przeznaczonych do montażu elementów eksploatowanych w wodzie morskiej.