Jak kupić dobre blachy i rury mosiężne M63

Mosiądz w próbie M63 to dwuskładnikowy stop miedzi z cynkiem o udziale 63% miedzi. Z materiałów tego typu wytwarza się szereg elementów urządzeń mechanicznych i instalacji przemysłowych. Wyroby te stosuje się go do produkcji elementów układów chłodzenia oraz armatury. Stop M63 jest odporny na działanie wody i warunki atmosferyczne.

Zakup dobrej jakości mosiądzu dwuskładnikowego nie jest wcale zadaniem łatwym. Eliminacja jakichkolwiek wtrąceń do stopu miedzi z cynkiem umożliwi uzyskanie wyrobów podatnych na obróbkę na zimno nadających się lutowania i odpornych na korozję. Wybór właściwego dostawcy może okazać się kluczowy dla uzyskania odpowiedniej jakości wyrobów końcowych takich jak wężownice i wymienniki ciepła w układach chłodzenia lub ogrzewania. Do podstawowych wyrobów z mosiądzu próby M63 dostępnych na rynku, zalicza się rury i blachy mosiężne. Renomowany dostawca wyrobów tego typu, taki jak Topaz Metale może zaproponować nie tylko korzystne warunki handlowe i szybką dostawę, ale również przejrzysty system kontroli jakości.

Kontrola jakości mosiądzu

Dobre wyroby ze stopu M63 są zawsze opatrzone unikalnym numerem partii i stosownym certyfikatem potwierdzającym skład chemiczny danej serii. Dzięki temu, w razie potrzeby zawsze można zidentyfikować pochodzenie i dokładną specyfikację materiału. Co ważne, współpraca z doświadczonym dystrybutorem metali nieżelaznych umożliwia również łatwe utrzymanie stałych parametrów jakościowych materiału. Ponadto, dostawca w ramach świadczonych usług zawsze docina blachy i rury pod wymiar zgodny z wytycznymi projektu zleceniodawcy. Dzięki temu materiał może być podzielony na mniejsze partie, a dostawa rozłożona w czasie. Korzystanie z doświadczenia w rozkroju blach mosiężnych to nie tylko łatwiejszy transport, dzięki temu często udaje się uniknąć kosztownych pomyłek, które mogłyby doprowadzić do utrudnienia wykonania elementów gotowych z powodu zbyt niskiej tolerancji wymiarów.

Standardowe wyroby ze stopu m63

W ofercie Topaz Metale dostępne są standardowe wyroby z mosiądzu m63 w formie blaszanych formatek oraz rur. W przypadku rur wybór jest ograniczony do dwóch najczęściej stosowanych rozmiarów o średnicy 20 i 6 [mm]. Znacznie większy wybór prezentuje lista formatek blach mosiężnych. Standardowa oferta przewiduje dostawę blach o grubości od 1 do 10 [mm] i powierzchni od 2 do 4,5 m2. Warto mieć na uwadze, że formatki mogą być docięte do wymiarów zgodnych z wytycznymi zamawiającego, co znacznie upraszcza i przyspiesza proces montażu lub przygotowania produkcji gotowych elementów mosiężnych. Topaz Metale oferuje swoim klientom cięcie elementów nowoczesnymi piłami taśmowymi. Urządzenia na wyposażeniu firmy umożliwiają cięcie poprzeczne elementów o średnicy do 650 [mm] oraz wzdłużne cięcie wszystkich dostępnych w ofercie formatek.