Zastosowanie brązów aluminiowych z dodatkiem niklu i manganu

Brązy aluminiowe to stopy miedzi o najlepszych parametrach wytrzymałościowych. Jedną z popularnych odmian stopów odlewniczych miedzi z aluminium jest próba z 10% udziałem aluminium 3% wtrąceniem niklu i 2% manganu, oznaczana cechą Ba1032. Stop ten ma ogólne właściwości zbliżone do innych brązów aluminiowych i może być stosowany jak zamiennik dla próby brązu aluminiowego oznaczonego cechą ba1054.

Zastosowanie wyrobów z brązu Ba1032

Z uwagi na wytrzymałość na wysokie obciążenia, odporność na ścieranie i korozję, także podczas pracy w kontakcie z niektórymi kwasami i woda morską, wyroby z brązu aluminiowego Ba1032 są powszechnie stosowane do produkcji mocno obciążonych komponentów maszyn i silników. Detale z brązu aluminiowego z dodatkiem niklu i manganu znajdują zastosowanie w branży samochodowej, lotniczej, w budowie okrętów, przemyśle chemicznym i wielu innych wymagających konstrukcjach przemysłowych. Produkuje się z nich m.in. części narażone na ścieranie, w tym wały, śruby, detale armatury chemicznej i pomiarowej oraz detale o skomplikowanych kształtach.

Wyroby z brązu aluminiowego Ba1032

Z uwagi na zastosowanie, brąz aluminiowy próby Ba1032 dostępny jest w formie rur i prętów o różnej średnicy. Dzięki temu produkcja części maszyn i elementów armatury jest znacznie prostsza i szybsza. Producenci komponentów mogą zamówić rury lub pręty o przekroju okrągłym w standardowych wymiarach stosowanych w branży kanalizacyjnej, gazowej i chemicznej i nadać im ostateczny kształt na drodze obróbki skrawaniem. Alternatywa dla prętów okrągłych są pręty o przekroju kwadratowym dostępne w wymiarach do 120×120 [mm]. Podobnie jak rury i pręty okrągłe, mogą być docinane na długość odpowiadającą wymiarom, jakie ma mieć produkowany detal.

Optymalizacja gabarytów pod wytyczne zamawiającego

Dzięki usłudze cięcia wyrobów z brązu na profesjonalnych piłach CNC jeszcze w zakładzie firmy Topaz Metale, zamawiający otrzymuje przygotowane półprodukty zoptymalizowane gabarytowo pod proces obróbki skrawaniem. W ten sposób znacznie łatwiej jest transportować docięte kostki, płyty, dyski i wałki, z których powstaną później gotowe części maszyn. Bliska współpraca pomiędzy dystrybutorem i odbiorcą wyrobów z metali kolorowych umożliwia optymalizacje kosztów magazynowania oraz redukuje czas przygotowania wyrobów z brązu do produkcji, jaki zamawiający musiałby poświęcić na wstępne pocięcie rur czy prętów.

Producenci detali z jakościowych brązów aluminiowych z dodatkiem żelaza i manganu czy niklu zazwyczaj poszukują rozwiązań, które umożliwią im szybki dostęp do jakościowych wyrobów. Odpowiedzią na takie potrzeby jest właśnie oferta firmy Topaz Metale. Firma z Kamiennej Góry współpracuje praktycznie z wszystkimi krajowymi i zagranicznymi producentami wyrobów z metali kolorowych i może zapewnić ciągłość dostaw komponentów w oczekiwanej jakości.